Dlaczego warto wybrać się na sesję do fotografa?
⠀⠀

  1. BĘDZIECIE NA ZDJĘCIACH PEŁNĄ RODZINĄ

Dziś wszyscy mamy aparaty, tysiące zdjęć zalega nam na dyskach, komputerach i w telefonach. Selfie, 300 zdjęć z pierwszego obiadku naszego maluszka pierwsze ziewnięcie, pierwsze malowanie farbami. To cudowne momenty w życiu naszej rodziny. Prawdziwe chwile, które mają znaczenia. A na ilu z tych tysiąca zdjęć jesteście wszyscy? Mama, tata i dzieci. Dzieci są z nami tylko na chwilę. Kiedyś rozpoczną własne życie i wtedy te wspólne zdjęcia będą dla Was radością i cudownym wspomnieniem. Sama mam mało zdjęć pełną rodziną. Mam tysiące zdjęć dzieci, męża z dziećmi ale pełną rodziną mam najmniej. Od 5 lat na każdych wakacjach robimy sobie rodzinne zdjęcie na samowyzwalaczu. A od tego roku postanowiłam, że raz do roku będziemy zapisywać się na sesję rodzinna u innego fotografa. Już jedna taka sesja za nami. Wyszła przepięknie! Bo chcę mieć zdjęcia z moją całą rodziną i koniec kropka.⠀⠀


 

  1. WASZE ZDJĘCIA BĘDĄ REALNE⠀

Pamiętacie poprzedniego laptopa, poprzedni komputer, poprzedni telefon. Pamiętacie ten lament i depresyjny czas, gdy uświadomiliście sobie, ile zdjęć przepadło. Myślę, że większość z nas spotkała się z taką sytuacją. Nasi rodzice, dziadkowie mieli bardzo mało zdjęć, ale o te, które posiadali, ogromnie dbali i dbają do teraz. Osobne półki przeznaczone na Albumy i pudełka z wydrukami. Chyba każdy pamięta oglądanie zdjęć na kanapie u babci, podczas rodzinnych spotkań? A my? Ile razy zaprosiliśmy gości, by rozsiedli się wygodnie i oglądnęli zdjęcia .....na ekranie naszego komputera? Tego się nie robi, tak mało mamy dni bez ekranu, że nie chcemy go podczas spotkań z bliskimi. Obecne czasy dają nam też poczucie, że zawsze można tylko otworzyć komputer i wrócić do zdjęć z roku narodzin dzieci- no jednak nie zawsze. A po sesji w fotografa otrzymacie zdjęcia w formie Albumu (jak to jest u mnie) lub wydruków. Będziecie mogli je dotknąć, poczuć ich fakturę, zatrzymać się na chwilę, spędzić czas bez ekranu, aby je oglądnąć. Te zdjęcia będą realne. I już nie przepadną, gdy Wasz komputer padnie.


  1. SPĘDZICIE WARTOŚCIOWY CZAS 

Sesja rodzinna to nie ustawiane pozy i zastyganie jak figury woskowe - to czas zabawy i radości. Będzie wesoło i bardzo bliskościowo. Szepniecie do ucha kilka pięknych słów, poprzytulacie się za wszystkie czasy, a ilość buziaków będzie niezliczona. Będziecie cali dla siebie, bez przeszkadzajek XXI wieku.Oglądając zdjęcie pamiętamy, nie tylko to gdzie ono powstało. Pamiętamy nasze emocje, które wtedy nam towarzyszyły. Dlatego jestem pewna, że oglądając efekty sesji przypomnicie sobie to co na niej się działo i uśmiech po raz kolejny zagości na Waszej twarzy.


  1. ZATRZYMACIE NA ZDJĘCIACH “ETAPY RODZINY”

”To tylko etap" - te słowa wiele razy ratowały mnie jako mamę. Uświadomienie sobie, że 18-latek raczej będzie wolał swoje, niż mamowe łóżko lub,. że 8-latki raczej nie będę już wnosić na 4 piętro po schodach - dodawało mi sił. Ale rodzina nie tylko przez takie etapy przechodzi. Zostajecie rodzicami, a dalej jesteście tylko we dwójkę, później jesteście rodzicami jedynaka, może kolejnych dzieci. Każde z nich, to nowy etap. Następnie przedszkole, szkoła i czas, gdy nie żegnasz swojego dziecka buziakiem w czółko, bo musiałabyś stanąć na palcach. Sesja może być cudownym zapisem dojrzewania Waszej rodziny, pojawiania się kolejnych i dorastania dzieci, w ogóle dokumentacji zmian w rodzinie. No i pojawienie się ukochanego psa czy kota to też etap zasługujący na uwiecznienie. Bo kiedyś tak kuleczka mieszcząca się w dłoni będzie wcinać Wasze kapcie lub ledwo zmieści się w kadrze. Może coroczna rodzinna sesja stanie się dla Was tradycją?

  1. NAJLEPIEJ WYDANE 500+

Tych pieniędzy kiedyś nie było, i myślę, że kiedyś ich nie będzie. Może warto pomyśleć o nich, jako o nad budżetowych środkach przeznaczonych np. raz do roku, na dobro luksusowe, jakim jest sesja. Bo tak, sesja nie jest produktem pierwszej potrzeby- nie musimy jej mieć aby żyć. Jest ona ponadto. To taka wisienka na torcie naszej codzienności. Wg informacji ze strony programu są to środki mające pomóc rodzinom w wychowaniu dzieci. A czy spędzenie razem wartościowego czasu, wspólne oglądanie Albumu, pamiątka na lata nie jest tym co nas zbliża i pogłębia naszą relację?


  1. ZOBACZYCIE NA ZDJĘCIACH NATURALNE EMOCJE 

W moim rodzinnych Gorlicach są misie w parku. WIelkie kamienne rzeźby, przytulają się do siebie, no ale jednak stoją bez ruchu. Jestem pewna, że każdy prawdziwy gorliczanin ma zdjęcie przy misiach. Kultowe misie zawsze dobrze wychodzą na zdjęciach, ale my nie wyglądamy tak dobrze jak się nie ruszamy. Pełen ekspresji uśmiech, szczera radość, zamyślenie, w ogóle prawdziwe emocje są do zatrzymania w kadrze, tylko wtedy, gdy się wydarzą. To właśnie zobaczenie ich na moich wcześniejszych zdjęciach utwierdziły mnie w przekonaniu, że właśnie taką fotografię chcę tworzyć. To ich prawdziwość tak mnie pociąga. I zobaczycie je na zdjęciach u fotografów lifestylowych, kiedy Wy będziecie zajęci “byciem” z rodziną. Zobaczycie prawdę, najprawdziwszę prawdę.


  1. CUDOWNE FOTOGRAFIE 

Dokładnie i wprost. Te fotografie zostaną już z Wami. Nie selfiaczki, nie byle jakie fotki ale prawdziwe zdjęcia - z Wami, dla Was. Oczywiście takie zdjęcia można wydrukować, włożyć w ramkę i wręczyć dziadkom, chrzestnym, sobie!. Można wykorzystać je do stworzenia zaproszeń na urodziny lub podziękowań po urodzinowej imprezce. Jestem pewna, że każda babcia ucieszyłaby się z kalendarza, gdzie na każdym miesiącu widnieje jej ukochany wnuk czy wnuczka. Jest taki dowcip fotografa, że dawniej w analogowych czasach istniały klisze na 12 ujęć. Fotograf zanim nacisnął przycisk migawki, dokładnie przemyślał kompozycję, zmierzył światło, ustawił przysłonę, iso, czas - bo nie mógł zmarnować żadnej klatki, to było zbyt drogie. Tych 12 zdjęć było wyjątkowych. Później były klisze na 24 ujęcia i wtedy 12 ujęć było wyjątkowych. W latach 90 klisze na 36 były już codziennością i tam 12 zdjęć było wyjątkowych. Obecnie przy nieograniczonych możliwościach pojemności kart sd, aparacie w każdym telefonie dalej czasami jest tak, że na tych tryliard fotek, nie ma nawet 12 zdjęć wyjątkowych. Idź do fotografa i zdobądź te 12 fotografii, Waszych zdjęć.


  1. NAJZWYKLEJSZE CHWILE ZATRZYMANE NA LATA 

Właśnie ta próba uchwycenia na lata najzwyklejszej chwili jest dla mnie bardzo ważna i najpiękniejsza jednocześnie. Na sesjach nie dzieje się nic niesamowitego, wystarczy mi prawda i naturalność. Proszę abyście się przytulili, spojrzeli na siebie, abyście powiedzieli to co chcecie córce na ucho lub zaplanowali obiad na sobotę. Niby nic, ale to właśnie momenty, które tworzą naszą codzienność i one te najzwyklejsze są najpiękniejsze. Te spojrzenia pełne zaufania i poczucia bezpieczeństwa, ten prawdziwy śmiech i radość - to są momenty warte zatrzymania na lata. Bo te chwile, te ułamki sekund po sesji, roku, dwóch, dziesięciu będą niesamowita pamiątką. One zostaną zatrzymane już na zawsze. Po latach gdy dzieci będą opuszczały Wasz dom, Album przypomni Wam co działo się między Wami naście lat temu. Nie czekajmy na wielkie BUM w naszym życiu, wystarczy miłość w najzwyklejszej codzienności. To są prawdziwe chwile, które mają znaczenie.


  1. MOTYWACJA DO ZATRZYMYWANIA PRAWDZIWYCH CHWIL, KTÓRE MAJĄ ZNACZENIE 

Po co jesteśmy na tym świecie, skoro nie dla innych ludzi? To właśnie relacje nas łączące są najpiękniejsze, najprawdziwsze i najbardziej warte zapamiętania. Zatrzymujcie chwile, które mają znacznie, te Wasze, te intymne, te niezwykłe zwykłe. Zatrzymujcie, drukujcie, twórzcie Albumy i wieszajcie ramki. Cieszcie się sobą i bądźcie razem - również na zdjęciach. Może Album z efektami sesji pokaże Wam jak cudownie razem wyglądacie, gdy jesteście naturalni i jesteście sobą. Może on da Wam kopa do działania w sferze tworzenia codziennych zdjęć rodzinnych, a nie tylko raz do roku po Wigilii, gdy nasze brzuchy nawet nie pozwalają nam dobrze rozsiąść się na kanapie. Może zobaczycie piękno w nabalaganionej kuchni, chwilę po tym jak wyszliście po pieczeniu pierników, albo w zalanej łazience po bitwie morskiej lub w dziecięcym pokoju gdy nie widać podłogi - to są prawdziwe #chwilektoremajaznaczenie - zatrzymujecie je. Nie dla całego świata, nie do Internetu, dla Was.
Myślisz o podobnej sesji fotograficznej w Olkuszu lub okolicach?
Chcesz zatrzymać chwile, które mają dla Ciebie znaczenie?
Zrób pierwszy krok i napisz do mnie.instagram