JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI W PLENERZE?W wyznaczonym miejscu i umówionym czasie spotkamy się na sesji. Obiecuję, że zadbam o to, abyście poczuli się wyjątkowo, by zdjęcia cieszyły Wasze oko i przypominały Wam, że to co pomiędzy Wami jest najważniejsze, a sam czas sesji wspominaliście bardzo dobrze.
Ale jak się ubrać? Najważniejsze - wygodnie! Nie ma gorszego stroju niż ten, w którym nie możecie wytrzymać. Sprawdźcie przy dziecięcych ubrankach metki, czy któraś nie uwiera, czy rajtuzki nie kończą się w kroku :)

Drugą ważną sprawą jest spójność stylu. Jeśli Ty będziesz w sukni do ziemi nie pozwól partnerowi wyjść w japonkach i dresie. Elegancki, wakacyjny czy swobodny - nie ma znaczenia co wybierzecie, ważne abyście wszyscy byli ubrani w tym samym stylu - na tym polega ta spójność. 

A jakie kolory? Jakie lubicie! To ma być Wasza sesja. Jest jednak kilka wskazówek, które mogą Wam pomóc przy wybieraniu stylizacji. Postawcie na jedno z poniższych:

1. Minimalizm, naturę i ponadczasowość
Tu zdecydowanie królują kolory jak beż, szary czy biel. Takie kolory zawsze dobrze wyglądają na fotografii. 

2. Lekkość, delikatność i świeżość
Pastelowe kolory łączą się w cudowną paletę barw. Tutaj atutem będą drobniutkie kwiatuszki na sukienkach. To właśnie tutaj odnajdą się jaśniutkie róże, błękity i biele. 

3. Kontrast
Biel i czerń zawsze w modzie. Ale również do kontrastowych stylizacji należą jeans z bielą czy grafity z jasnymi kolorami. Takie połączenie cudownie wygląda na plaży lub łąkach, gdzie mniej jest w około intensywnej zieleni. 

4. Kolor
W Waszych sercach to kolor gra pierwsze skrzypce? Cudownie. Postawcie Waśnie na kolor. Wybierzcie 2-3 kolory, które współgrają ze sobą i wypełnijcie stylizację neutralnymi kolorami. Przykład? Bordo, butelkowa zieleń i musztardowy - pasują do siebie idealnie i cudownie będą wyglądać na zdjęciach. 

Kapelusz, frędzle, plecione swetry, koronki, zwiewne sukienki czy szale dodadzą Wam dodatkowego uroku. Postawcie na ponadczasowe faktury, materiały i wzory a zrezygnujcie z koszulki ze Świnką Peppą czy pieskami z Psiego Patrolu. Duże nadruki odciągają uwagę od Waszych twarzy. 


Jeśli tylko macie ochotę - weźcie na sesję swojego pupila - to przecież też członek Waszej rodziny. Kadry z nim z pewnością urozmaicą naszą sesję. Pies, kot, a może szczur - czemu nie?


Wyśpijcie się przed sesją. Jeśli macie małe dziecko - zaplanujcie wcześniej jego drzemkę. Dziecko ma nerwa gdy jest śpiące, głodne lub gdy chce mu się pić. Zadbaj proszę o te 3 podstawowe potrzeby dziecka przed sesją.


Przyjdźcie punktualnie, jeśli wiesz, że się spóźnicie - napisz wcześniej. Zdecydowanie bardziej wolę napić się kawy w domu niż czekać w lesie. Tak samo jeśli chodzi o przełożenie terminu - nie czekaj do ostatniej chwili, ja naprawdę wiele rozumiem, bo sama mam dzieci. Rozumiem chorobę Twoją czy Twojego dziecka, zrozumiem to, że umknął Ci termin szczepienia czy inne wyjątkowe sytuacje. Jednak proszę, powiedz mi o tym odpowiednio wcześnie, abym mogła zaplanować inną sesję lub czas z moją rodziną.


Na samą sesję weź jak najmniej dodatkowych rzeczy. Najlepiej kluczyki, portfel, coś do picia dla dziecka i pampers, o ile Twoje dziecko jeszcze potrzebuje :) Ja na sesji będę miała plecak do którego możesz włożyć swoje rzeczy. Sesja będzie żywiołowa, będziecie chodzić, przytulać się, biegać i skakać. Torebka będzie Ci po prostu przeszkadzać.


Mówcie mi na Ty. Nie wyobrażam sobie abyśmy na sesji zwracali się do siebie per Pan/Pani. Ja mam zatrzymać emocje, które są między Wami, nie jestem w stanie tego robić gdy będziemy w sztywnej relacji.


Podczas sesji nie korzystajcie z telefonu, najlepiej gdy już się zlokalizujemy włączcie telefon w tryb samolotowy. Naprawdę świat się nie zawali gdy będziemy 1,5 h offline a usprawni nam to ogromnie pracę. Wasze zaangażowanie na sesji jest bardzo ważne. Szybko i przyjemnie to mój cel - pomóżmy sobie wzajemnie.


Nie patrzcie w obiektyw. Ja wiem, że myślisz sobie, że oszalałam, ale nie! O to mi chodzi. Bądźcie dla siebie. Czas sesji to właśnie te chwile, które mają znaczenie. Efekty sesji w postaci fotografii, mają tylko nie pozwolić zapomnieć o tym co wydarzyło się na sesji. To właśnie sesja będzie miejscem gdy szepniesz coś do ucha swoim bliskim - przemyśl może wcześniej co to będzie. Czasem przytulania i spojrzeń w oczy. A zdjęcie do ramki, gdy wszyscy patrzycie w obiektyw - też będzie - obiecuję! Zawołam Was wtedy i babcia będzie szczęśliwa.


Pamiętajcie, że idziemy w plener. Podczas sesji może się zdarzyć ukłucie komarzycy, wbicie się kleszcza czy małe zadrapanie - bądźcie tego świadomi. Zabezpieczcie się przed komarami czy kleszczami przed sesją i koniecznie sprawdźcie siebie i Wasze pociechy po sesji.


Sesja to jest coś wyjątkowego i niecodziennego. Pięknie ubrani, uczesani, wychodzicie o jednym czasie. Wam zależy, na pięknych zdjęciach, mi zależy - tylko dzieci w tym dniu pozostają sobą w 100%. Dlatego uczmy się od nich i pozwólmy sobie na trochę luzu - bo wtedy jest najprościej, najpiękniej i po Waszemu. I najważniejsze nie pokłóćcie się przed sesją. Wiem jakie to trudne, bo sama korzystam z usług fotografa rodzinnego, ale wierzę w Was - dacie radę :)
Myślisz o podobnej sesji fotograficznej w Olkuszu lub okolicach?
Chcesz zatrzymać chwile, które mają dla Ciebie znaczenie?
Zrób pierwszy krok i napisz do mnie.

instagram